کلبه هور کیش

14 مرداد ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

کلبه هور کیش یکی از هیجان انگیز ترین مکان های دیدنی کیش است که در بخش غربی جزیره قرار دارد.این منطقه امکانات بسیاری دارد که هم برای اقامت و هم برای تفریح و گردشگری بسیار مناسب است.اگر قصد سفر به کیش را دارید و می خواهید یک منطقه حیرت انگیز در این جزیره را ببینید با ما همراه باشید.

آشنایی با کلبه هور کیش

کلبه هور بستری صخره ای است که آب بسیار زلالی از خلیج فارس در آن جای گرفته است و یکی از بهترین مناطق برای دیدن دنیای زیر آب است و محیطی بسیار بکر و دلچسب دارد.با وجود آب زلال این منطقه می توانید به راحتی ماهی ها , لاک پشت ها و آبزیان را به وضوح ببینید.

این منطقه همچنین یکی از بهترین انتخاب ها برای غواصی و ماهیگیری است و هر ساله میزبان بسیاری از گردشگران کیش است.این منطقه یکی زا بهترین گزینه ها برای شنیدن صدای دلنواز موج های خلیج فارس است و منطقه ای با سکوت بی نظیری است.

نکته قابل توجه برای کسانی که غواصی در کلبه هور را انتخاب می کنند این است که عمق این منطقه از بخش شمالی تا جنوبی افزایش پیدا می کند و تا 8 متر نیز خواهد بود.همچنین این منطقه زمانی برای ماهیگیری مناسب است که وزش باد ملایم باشد.از مشهورترین آبزیان این منطقه هامور, سرخو, سنگسر, صدف ها و لاک پشت ها هستند.

غار کوچک ساحل جنوبی نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری منطقه کلبه هور است که عمقی حدود 5 متر دارد.اوج زیبایی و جذابیت این غار زمانی است که در این منطقه پدیده مد اتفاق می افتد.دیگر دیدنی های این منطقه آبگرم کن و اجاق های خورشیدی است که برای گردشگران این منطقه بسیار جذاب است.

طبیعت این بخش از جزیره بسیار بکر و دیدنی است و می توان گفت تقریبا دشت نخورده است و وجود یک لنج به گل نشسته در 200 متری ساحل هور نیز از دیگر دیدنی های این منطقه است .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران