قرنطینه 2 هفته ای مسافران اسپانیا در بریتانیا

07 مرداد ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

قرنطینه 2 هفته ای مسافران اسپانیا در بریتانیا

مسافران بریتانیایی که برای بازگشت از تعطیلات در اسپانیا به بریتانیا پرواز کرده بودند ، با تصمیم ناگهانی دولت بریتانیا مبنی بر لزوم قرنطینه دوهفته ای تمامی مسافرانی که از اسپانیا بازمی گردند، مواجه شدند.

این تصمیم بریتانیا که نیمه شب بدلیل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا اتخاذ شد، هیچ راه فراری را برای مسافرانی که قصد بازگشت به بریتانیا داشتند، باقی نگذاشت.

مقامات این کشور قوانین سختگیرانه ای را برای کنترل گسترش ویروس کرونا اجرا کردند که این قوانین در اوایل تابستان کاهش داده شد.

اسپانیا پیشتر در فهرست کشورهای امن برای مسافران قرار داشت به این معنا که گردشگرانی که از اسپانیا به بریتانیا بازمی گردند مجبور به گذراندن قرنطینه نبودند.

اما، در هفته های اخیر آمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا با افزایش شدید مواجه شد، تا جایی که استفاده از ماسک در بسیاری از مناطق اجباری اعلام شده و از ساکنان بارسلونا درخواست شد تا در خانه بمانند.

تصمیم مقامات بریتانیا بدنبال تصمیم روز جمعه نروژ برای بازگرداندن لزوم قرنطینه 10 روزه مسافران بازگشتی از اسپانیا به این کشور اتخاذ شد.

اخیرا، فرانسه نیز از شهروندانش خواسته بود تا از سفر به کاتالونیا، منطقه ای در شمال اسپانیا خودداری کنند.

اما، نبود گردشگران بریتانیایی به مراتب خسارت بیشتری را برای اقتصاد اسپانیا بدنبال خواهد داشت.

سال گذشته، بریتانیایی ها بیش از 20 درصد از گردشگران خارجی اسپانیا را به خود اختصاص دادند. به این ترتیب، گردشگران بریتانیایی منبع کلیدی برای اسپانیا محسوب می شوند. گردشگری 12 درصد از اقتصاد اسپانیا را در برمی گیرد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران