نیوزلند دیگر میزبان ویروس کرونا نیست!

01 تیر ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

نیوزلند دیگر میزبان ویروس کرونا نیست!

کشور نیوزلند کم کم دارد به پایانی‌ترین مراحل کرونایی خود می‌رسد و از این بحران بزرگ خارج می‌شود. آخرین بیمار کووید 19 این کشور که یک خانم پنجاه و خرده‌ای ساله بود کاملاً بهبودیافته . یعنی در حال حاضر هیچ مورد کرونایی در نیوزلند موجود نیست و بنابراین آن‌ها می‌توانند قرنطینه را لغو کنند.

نه‌تنها هیچ بیماری در این کشور نیست، بلکه طی  17 روز گذشته هیچ مورد جدید کرونایی هم گزارش نشده است. این برای نیوزلند که ماه مارس به مدت چهار هفته قرنطینه بود خبر خوبی می باشد . از آن هنگام، دولت اقدامات ایمنی سلامت را در قالب یک سیستم هشدار چهار مرحله‌ای به آهستگی سبک کرده و برداشته است. با کاهش شمار موارد این بیماری، نیوزلند از مرحله چهار به مرحله یک رسید. اکنون مرحله یک نیز رسماً به پایان رسیده است و مردم می‌توانند مانند گذشته به زندگی خود ادامه دهند.

درواقع، تنها محدودیتی که هنوز پابرجاست آن است که مرزهای خارجی کشور که نوزدهم مارس بسته‌شده بودند هنوز هم‌بسته هستند. به‌جز این‌یک محدودیت، دیگر مردم می‌توانند با خیال راحت هر جا می‌خواهند بروند و به کارهای روزانه‌شان بپردازند. نیوزلندی‌ها نه‌تنها می‌توانند سرکار بروند و به شغلشان بازگردند، بلکه مراسم‌های عروسی و ختم نیز در این کشور دایر خواهند بود. بارها و رستوران‌ها می‌توانند بازشوند و مراسم‌های عمومی نیز برگزار خواهند شد.

گرچه این موضوع را قطعاً باید جشن گرفت، ولی مقامات دولتی بازهم به مردم کشورشان هشدار می‌دهند که باید احتیاط پیشه کنند و مراقب باشند زیرا ویروس کرونا هنوز هم در جهان می‌چرخد. اَشلی بُلومفیلر، سرپرست ارشد سلامت نیوزلند می‌گوید: «صفر بودن شمار موارد بیماری برای نخستین بار از تاریخ 28 فوریه مطمئناً دستاورد بزرگی است ولی همان‌طور که پیش‌تر گفته‌ایم احتیاط‌های ضروری برای مبارزه با کووید 19 همچنان برقرار خواهند بود».

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران