بازگشایی مجدد فرودگاه های هند

31 خرداد ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

بازگشایی مجدد فرودگاه های هند

بعد از دو ماه تعطیلی، فرودگاه‌های سراسر هند بالاخره مجدد بازگشایی می شود. بااین‌ اوضاع ، انتظار نداشته باشید که فرودگاه‌ها چون قبل از شروع همه‌گیری و جهانی شدن ویروس کرونا در اوایل سال جاری، مانند گذشته ظاهر شوند. پروتکل فاصله‌گذاری اجتماعی نقش مهمی در ایمن‌سازی مسافران دارند.

در فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی، که در پایتخت ملی دهلی‌نو قرار گرفته مسافران باید  قبل از آمدن به فرودگاه، به‌صورت آنلاین از محل اختصاصی گذرگاه‌های ورودی شبانه‌روزی برای ورود به ساختمان فرودگاه، خود را اسکن و چک کنند.

صف‌های امنیتی به‌گونه‌ای قرارگرفته‌اند که مسافران بتوانند فاصله اجتماعی را رعایت کنند و همه باید از طریق یک ایستگاه غربالگری دمای بدنشان کنترل شوند و فرم تعهد سفر را پر کنند.

پس از ورود به محل امنیتی و خروج از آن بخش، مسافران متوجه می‌شوند که صندلی‌ها بافاصله چیده شده‌اند و نشانگرهایی در کف وجود دارد که نشان می‌دهد کجا بایستند.

  و در هواپیماها نیز پرواز متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

خدمه کابین ملزم به پوشاندن کامل بدن خود با PPE هستند و مسافران باید ماسک داشته باشند. در حال حاضر، هیچ سرویس غذا و نوشیدنی در هواپیماها وجود ندارد، اما مسافران می‌توانند برخی از اقلام را همراه خود داشته باشند به‌شرط اینکه غذا  "خشک " باشد (خوراکی‌هایی از قبیل چیپس یا کراکف) و  "مرطوب " نباشد.

هر مسافر فقط مجاز به حمل یک چمدان کوچک (مانند کیف پول، کیف لپ‌تاپ یا کیف‌دستی) می‌باشد. در حال حاضر، فقط پروازهای داخلی با هواپیماهایی مانند Air India و SpiceJet انجام می‌شود زیرا مرزهای هند برای غیر ساکنان بسته است. به‌منظور کنترل قیمت‌ها، دولت قیمت بلیط ها را اعلام کرده است.

براساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی، هند دارای 131،868 جمعیت است و 3800 نفر براثر ابتلا به ویروس کووید 19 فوت کرده‌اند. این آمار مورد تائید می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران