تاریخ بازگشایی مرزهای هوایی بین ایران و ترکیه مشخص شد

26 خرداد ، 1399
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

تاریخ بازگشایی مرزهای هوایی بین ایران و ترکیه مشخص شد

در طی ماه های گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا در کشور‌های مختلف سفر‌های هوایی، زمینی و دریایی بسیاری لغو شد و کشور‌های مختلف مرز‌های خود را به روی یکدیگر بستند تا بتوانند این ویروس را کنترل کنند، اما به تدریج و در روز‌ها و هفته‌های گذشته مذاکرات بسیاری بین کشور‌ها برای از سر گیری سفر‌های هوایی، زمینی و دریایی آغاز شد و دولت‌ها به تدریج محدودیت‌های خود را در این زمینه کاهش خواهند داد.

البته قبل از این گمانه‌زنی‌هایی در این باره مطرح شده بود مبنی بر این که احتمالا مرز‌های هوایی ترکیه از نیمه خرداد ماه امسال بازگشایی می‌شود امااین اتفاق نیافتاد.

حالا مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی- درباره تقویم بازگشت به شرایط عادی در ترکیه در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به ادامه داشتن مذاکرات و صورت گرفتن گشایش‌های جدید در کشور ترکیه، برخی اخبار غیر رسمی در این باره به دست ما رسیده است که احتملا مرز هوایی این کشور همسایه از شنبه هفته آینده (۳۱ خرداد ماه) بازگشایی شده و پرواز‌های مسافری نیز آغاز شده است.

همچنین وی  افزود: مذاکرات همه کشور‌ها با یکدیگر برای از سرگیری پرواز‌های مسافری شروع شده و هر روز خبری از بازگشایی و کاهش محدودیت سفر‌های هوایی منتشر می‌شود و ایران نیز مانند دیگر کشور‌ها مذاکرات خود را آغاز کرده است. اما تا کنون به غیر از مقاصدی که برای پرواز‌های یکطرفه، دو طرفه و باری اعلام شده بود، مقصد دیگری برای انجام پرواز‌های خارجی نهایی نشده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه پرواز‌های خارجی انجام شده غالبا یک طرفه یا برای است، گفت: در پی مذاکرات صورت گرفته با ترکیه و هماهنگی‌های انجام شده، احتمال بازگشایی مرز‌های هوایی ترکیه در شنبه هفته آینده وجود دارد و در این صورت پرواز‌های خارجی مسافری به مقصد این کشور نیز به زودی راه‌اندازی خواهد شد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران