آمار سفر در خرداد ماه چقدر است

22 خرداد ، 1399
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

آمار سفر در خرداد ماه چقدر است

 آمارها پس از بازگشایی برخی تاسیسات گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی ثبت شده. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرده است  که در مجموع 31 استان کشور 429 هزار و 321 سفر، 3 میلیون و 303هزار و 648 تردد و 4 میلیون و 179هزار و 318 نفر شب اقامت ثبت شده است.

به گفته تیموری جز مجموعه های آب درمانی ، همه تاسیسات گردشگری فعالیت خود را آغاز کرده اند.

آمارهایی که معاون گردشگری اعلام کرد در بازه زمانی اول تا 16 خردادماه، پس از کاهش ترددهای بین استانی، درحالیکه دو تعطیلی عید فطر و نیمه خردادماه را دربر می گیرد، با وجود هشدارهای مکرر برای پرهیز از سفرهای غیرضروری ثبت شد. در این آمارها به مجموع سفرهای ریلی و هوایی اشاره ای نشده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین از فعالیت آژانس های گردشگری از 18 خردادماه خبر داد. این درحالی می باشد که تبلیغ تورهای گردشگری آژانس ها با پایان یافتن ماه رمضان و کاهش محدودیت ترددهای بین استانی از سر گرفته شده و به گفته آژانس دارها، تورهای گردشگری در تعطیلات نیمه خردادماه برگزار شدند. معاون گردشگری نیز پیش از تعطیلات چهاردهم و پانزدهم خردادماه در خبری اعلام کرده بود: محدودیتی برای برنامه ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی وجود ندارد.

تیموری همچنین گفت: برای اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی از 1 تا 16 خرداد، در مجموع 26 هزار و 213 بازدید از تاسیسات گردشگری انجام شده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران