لغو حج 2020 از سوی هند در ایام کرونایی

20 خرداد ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

لغو حج 2020 در ایام کرونایی

کمیته ملی حج کشور هند اعلام کرده که تا الان هیچ ارتباطی از سمت مقامات سعودی در رابطه با حج 2020 دریافت نکرده و ضمن اینکه امسال امکان اعزام زائران به مکه برای به جا آوردن حج بدلیل بحران جهانی شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.

همچنین قرار است مبالغی که به صورت پیش پرداخت از زائران هندی برای اعزام به حج امسال دریافت شده بود به آنها بازگردانده شود.

عربستان سعودی تاکنون تصمیم خود را درباره زائران بین المللی حج 2020 اعلام نکرده و در حال حاضر، تمامی پروازهای خارجی به مقصد و از مبدا عربستان بدلیل شرایط شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

مراسم حج امسال احتمالا از تاریخ 30 جولای آغاز می شود اما، تاریخ دقیق آن براساس رویت ماه ذی الحجه اعلام خواهد شد.

خبرهای غیررسمی ار منابع نزدیک به مقامات سعودی حاکی از آن است که قرار است مراسم حج نیز همانند ماه رمضان و عید فطر تحت محدودیتهای کرونایی برگزار شود.

براساس اعلام همین منابع احتمالا نمایندگانی از کشورها در حج امسال شرکت می کنند و عدم حضور گسترده و جمعی زائران در حج 2020 قطعی به نظر میرسد.

قبل از این کشور اندونزی به عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان دنیا که هرساله صدها هزار زائر به مراسم حج اعزام می کند، اعلام کرد به سبب ملاحظات بهداشتی و امنیتی امسال در این مراسم مذهبی حضور نخواهد داشت.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران