ممنوعیت افزایش قیمت در هتل ها

11 خرداد ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

ممنوعیت افزایش قیمت در هتل ها 

جمشید حمزه زاده با بیان اینکه هتل ها در بیشتر استان ها با 50 درصد ظرفیت، فعالیت خود را شروع کرده اند ، درباره احتمال افزایش نرخ ها به انگیزه جبران خسارت دوران تعطیلی به علت شیوع ویروس کرونا و یا پوشش هزینه های ظرفیت خالی گفت: نرخ هتل ها مهرماه 98 تعیین شده و تا مهر 99 اعتبار دارد و قرار نیست به بهانه هایی همچون بازگشایی، جبران خسارت، استفاده از 50 درصد ظرفیت یا خالی ماندن اتاق ها نرخ ها افزایش یابد.

او یادآور شد: نرخ هتل ها طبق ضوابط موجود و با هماهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مهرماه هر سال تعیین شده  و تا مهرماه سال آینده اعتبار خواهد داشت .

حمزه زاده همچنین درباره چگونگی جلب اعتماد مسافران از سوی هتل ها با توجه به نگرانی هایی که نسبت به انتقال ویروس کرونا در این اماکن وجود دارد، توضیح داد: هتل ها سعی می کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و علاوه بر آن یک سری قوانین تعیین شده تا مسافر امنیت خاطر داشته باشد، وقتی گردشگر در این فضا قرار بگیرد و از نزدیک مشاهده کند مسائل بهداشتی در نظافت اتاق ها، سرو غذا و تب سنجی ها رعایت می شود به سایرین انتقال می دهد و این بهترین روش برای جلب اعتماد است. همه هتل های دنیا در وضع موجود از این قاعده پیروی می کنند.

او درباره نحوه نظارت بر هتل ها نیز گفت: بیشتر نظارت ها از طرف جامعه هتلداران انجام می شود. برای بازگشایی نیز نماینده گردشگری، بهداشت و اماکن بازرسی میدانی انجام داده اند و کد بهداشتی برای هتل ها صادر شد. سوای این نظارت ها، هتل ها خود متعهد به رعایت اصول بهداشتی هستند تا اعتماد مهمان سلب نشود.

رئیس هیات مدیره جامعه هتلداران ایران با اشاره به وضعیت اقامت مسافران در تعطیلات عید فطر گفت: تقریبا هتل ها خالی بودند، البته وضع در مازندران و کیش به نسبت سایرین بهتر بود. اما در مناطق قرمز مثل خوزستان، هتل ها کاملا خالی و بدون مسافر بودند.

حمزه زاده با وجود خالی ماندن بیشتر هتل ها در تعطیلات گذشته، باور دارد وضعیت تغییر خواهد کرد و سفرها و مصرف کنندگان هتل ها دوباره بیشتر خواهند شد.

رئیس جامعه هتلداران استان مازندران که با حجم زیادی از مسافران در تعطیلات عید فطر مواجه شد، نیز گفته بود: با وجود ممنوعیت برپایی چادرهای مسافرتی و فعالیت خانه های شخصی اما بیشتر مردم به اقامت در چادر مسافرتی و ویلاهای اجاره ای گرایش داشتند و تنها حدود 20 درصد از مسافرانی که به این استان سفر کردند در هتل اقامت داشتند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران