درباره تور آنتالیا

تور آنتالیا جزو محبوب‌ترین مسیرها برای کلیه توریست‌های جهان و همچنین ایرانیان می‌باشد و به دلیل امکانات بالایی که هتل‌های این شهر دارند از جذابیت زیادی برای ایرانیان برخوردارند. تور ارزان آنتالیا به مقصد شهری است که بهترین هتل‌های دنیا را در خود جای داده است و به دلیل موقعیت جغرافیایی خود بیش‌تر روزهای سال هوای افتابی و دلپذیری دارد که از این رو انتخاب این شهر برای تفریحات آبی گزینه خیلی خوبی می‌تواند باشد.

تور آنتالیا با قصر شایان

آژانس قصر شایان با چارتر کردن پروازهای ترک و ایرانی به صورت هفتگی و با گارانتی‌کردن بهترین هتل‌های این شهر، ارائه‌دهنده بهترین و و لوکس‌ترین  تورها با خدمات متنوع و عالی می‌باشد.

تاریخچه تور آنتالیا

آمار مشخص و دقیقی از ساکنین اولیه آنتالیا وجود ندارد. ولی شواهد تاریخی نشان می‌دهد که نام این شهر از آتالوس دوم که پادشاه پرماگون بوده و در ۱۵۰ سال قبل از میلاد مسیح در این منطقه حکومت می‌کرده‌ است گرفته شده است. درسال 2008 حفاری‌هایی در ناحیه Dogu Garaji آنتالیا صورت گردید مشخص شد که زمانی این شهر پایگاه نیروی دریایی روم و ناوگان‌های قدرتمندی داشته است.اما بعد از این حفاری مشخص شد که این شهر در حدود 300 سال پیش از میلاد قدمت داشته است. آنتالیا در سال 133 قبل از میلاد مسیح قسمتی از روم بوده است. در همان سال آتالوس سوم هنگام سفر برای حکمرانی بر کل امپراتوری روم جان خود را از دست داد. در زمان روم باستان این شهر رونق و رشد چشم‌گیری داشته است. مسیحیت در قرن دوم میلادی در این شهر وسعت یافت. در زمان امپراتوری بیزانس آنتالیا جزء شهرهای مهم به شمار می‌رفته است و در قرن سیزدهم میلادی توسط تُرکان سلجوقی فتح شد و عنوان پایتخت بِیگ‌نشین تِکه (Beylik of Teke) را از سال 1321 میلادی تا 1423 میلادی را به خود اختصاص داده است.

درگذشته آنتالیا جمعیت بسیاری داشته و به چهار منطقه تقسیم شده که تاجران مسیحی در اطراف بندر زندگی می‌کرده‌اند و دیواری بزرگ محل زندگی آن‌ها را احاطه می‌کرده و دارای دروازه‌هایی بوده که در طول شب و در زمان‌های خاص از جمله روزهای جمعه بسته می‌شده‌ است. همچنین یونانیان که ساکنان اصلی و قدیمی این شهر را تشکیل می‌دادند و یهودیان و خانواده سلطنتی هر یک در نواحی چهارگانه زندگی می‌کردند. ترک‌های قفقاز و بالکان در قرن 20 میلادی به این منطقه مهاجرت کردند و جمعیت این شهر به 25000 نفراقزایش یافت. 

فرودگاه ها و دسترسی به تور آنتالیا

دسترسی هوایی به این شهر با توجه به قرارداد بسته شده بین کشور عزیزمون با ترکیه از چند طریق به شرح ذیل امکان پذیر و میسر هست. پرواز ایرلان‌های ترک مانند: پگاسوس، ترکیش(آنادلوجت)، فری برد، سان اکسپرس، کورندون، تیلویند که طبق قرارداد بسته شده بایست حتما در یکی از فرودگاه های شهرهای اطراف (آدنا، قاضی پاشا) به مدت تقریبی 45 دقیقه لندینگ و فرود داشته باشند(مسافران در این مدت اجازه خروج از هواپیما را ندارند) پرواز بعد از ۴۵ دقیقه مجددا به سمت فرودگاه تور لحظه آخری آنتالیا پرواز خواهد کرد.

فرودگاه قاضی پاشا شهر آلانیا در فاصله 2 ساعته با هتل‌های تور آنتالیا قرارداد که یک سری ایرلان‌ها مثل(پگاسوس و تیلویند) پرواز مستقیم به فرودگاه قاضی پاشا دارند  که از اونجا مسافرین از طریق ترانسفر زمینی بعد از دو ساعت به هتل خود خواهند رسید.از دیگر فرودگاه‌ها برای دسترسی به آنتالیا فرودگاه دنیزلی است که این فرودگاه در فاصله 4 ساعته با تور آنتالیا قرار گرفته هست که دورترین فرودگاه نسبت به شهر آنتالیا می‌باشد. که بیش‌تر ایرلان‌های داخلی(ایران‌ایر، معراج، قشم‌ایر، ماهان، ایران ایرتور) طبق توافق صورت گرقته در این فرودگاه فرود می‌آیند که از این فرودگاه ترانسفر زمینی برای مسافرین گذاشته می‌شود.همچنین به فرودگاه اسپارتا می‌توان اشاره نمود که این فرودگاه در فاصله 3 ساعته نسبت به شهر آنتالیا قرار دارد که نسبت با فرودگاه دنیزلی فاصله کم‌تری به تور لحظه آخری آتتالیا دارد. این فرودگاه به دلیل اینکه فرودگاه هواپیماهای ارتشی بوده خیلی کوچک و جاده خیلی جالبی به سمت آنتالیا ندارد ولی از بعد مسیر نسبت به دنیزلی فاصله کم‌تری دارد. در حال حاضر پروازهای ترک: ترکیش، پگاسوس، فری برد، سان اکسپرس، تیلویند و پروازهای ایرانی ماهان، کیش‌ایر، معراج، ایران‌ایر، ایران ایرتور می‌باشد که پروازهای ترک به صورت مستقیم پس از توقف 45 دقیقه‌ای بدون پیاده‌شدن مسافرین در یکی از فرودگاهای آدنا و قاضی پاشا و در انتها فرود آمدن در فرودگاه بین‌المللی آنتالیا و پروازهای ایرانی به صورت غیرمستقیم به فرودگاه‌های دنیزلی، اسپارتا، قاضی پاشا پرواز دارند. 

مناطق هتل های آنتالیا

هتل های آنتالیا واقع در مناطق مختلف از جمله مرکز شهر انتالیا، لارا، کندو، بلدیبی، کمر، تکیروا، بلک، سیده، کندو می‌باشد به سمت راست شهر آنتالیا به ترتیب مناطق لارا، کندو، بلک، سیده و آلانیا می‌باشد و به سمت چپ شهر آنتالیا به ترتیب منطقه بلدیبی، کمر و تکریوا می‌باشد. برای رزرو تور لحظه آخری آنتالیا شما را با مناطق آن آشنا می‌کنیم:

هتل‌های آنتالیا و لارا از نظر قیمتی نسبت به هتل‌های مناطق دیگر با همون کیفیت قیمت‌های بالاتری دارند. به دلیل اینکه دسترسی به مراکز خرید و جاهای دیدنی راحت‌تر هست. و طبیعتا هزینه کرایه و پول تاکسی کمتری بایست پرداخت کرد ناگفته نماند لوکس‌ترین هتل‌های آنتالیا مانند:مکس رویال بلک، رکسوس پرمیوم، آدم و حوا، گرانادا لاکچری، لف آند لجنز و ... واقع در منطقه بلک می‌باشند منطقه لارا به دلیل فاصله کمی که هتل‌ها به شهرآنتالیا و مراکز خرید دارند از جذابیت بیشتری برخوردار هست. از بهترین هتل‌های این منطقه، می‌توان به هتل دلفین امپریال، دلفین بی گرند، تایتانیک‌ بیچ لارا، آدلیا الیت لارا، تایتانیک مردان پالاس و رویال وینگ اشاره کرد.

بعد از منطقه لارا نزدیک‌ترین منطقه به آنتالیا بلدیبی و بعد کمر می‌باشد که منطقه بلدیبی و تکیروا به دلیل وسعت کم و تعداد هتل کمی که دارند خیلی بین ایرانی‌ها شناخته شده نیست. منطقه کمر هوای سردتری نسبت به منطقه لارا و بلک دارد ولی تعداد هتل‌های خوب کمتری دارد که معروف‌ترین هتل‌هایش اورنج کانتی و رکسوس سان گیت می‌باشد. منطقه کندو بعد ازمنطقه لارا قرار دارد که می‌توان به هتل‌های ونیزیا پالاس و کروانسرای کندو اشاره کرد.

منطقه بلک که به دلیل زمین‌های گلف خیلی خوبی که دارد و امکانات خیلی بالایی که هتل‌هایش دارند طرفداران زیادی دارد که تور آنتالیا ارزان برای این منطقه رزرو می‌کنند.هتل‌های لاکچری این منطقه می‌توان هتل‌های گرانادالاکچری، آدم و حوا، مکس رویال، رکسوس پرمیوم و... اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری تور آنتالیا 

آنتالیا شهری ساحلی زیبایی است که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر دارای آب و هوای بسیار خوب و ایده‌آلی است و دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوع و فراوانی می‌باشد.جاذبه‌های گردشگری این شهر سالانه گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان به این شهر جذب می‌کند. از جمله جاذبه‌های گردشگری که در تور آنتالیا می توان از آن‌ها بازدید کرد باید به شهر باستانی (کالیشی)، موزه آنتالیا، بندرگاه قدیمی، دروازه هادریان، مناره ییولی،قلعه رومی، آسپندوس، ساحل کنیالتی، چشمه کارست، ساحل لارا و... اشاره نمود.

زمان سفر به تور آنتالیا 

آنتالیا دارای آب و هوای معتدل و گرمی می‌باشد و در 300 روز سال دارای هوای آفتابی است که در طول سال به ندرت دمای این شهر پایین تر از 5 درجه می‌شود. از نظر گردشگران، تور آنتالیا بهترین گزینه برای سفر به آنتالیا در فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز است. در این قصول گردشگران می‌توانند از ساحل این شهر زیبا لذت ببرند. در اوایل فصل بهار هوای آنتالیا خنک و دلپذیر می‌شود و هوا بین 15 تا 21 درجه در نوسان است. در فصل تابستان میانگین دمای هوا 30 درجه است و زمان بسیار خوب و گزینه‌ای ایده‌آل برای گردشگرانی است که می‌خواهند در این فصل از ساحل و آفتاب بهره ببرند.

در فصل پاییز به مرور دما به سمت ختکی می‌رود و کم کم توریست‌ها و گردشگران از آنتالیا خارج شده و این شهر بسیار خلوت می‌شود و آب وهوای آن بسیار خاص و منحصر به فرد می‌گردد البته در این فصل تخفیف‌های بسیار خوبی در تور آنتالیا گذاشته می‌شود که برای گردشگرانی که به دنبال تور آنتالیا ارزان هستند مناسب است. در فصل زمستان دمای هوا آنتالیا به 1 درجه هم می‌رسد لذا در این فصل نمی‌توان از تفریحات آبی این شهر استفاده نمود. گردشگران در این فصل می‌توانند با کم‌ترین هزینه به این شهر سفر کنند.

آداب و رسوم تور آنتالیا 

شهر آنتالیا نسبت به دیگر شهرهای ترکیه آداب و رسوم خود را از گذشته حفظ کرده و هنوز سنت‌های قدیمی، در آن جاری هستند. سمبل این شهر پرتقال بوده و در این شهر باغ‌های پرتقال زیادی دیده می‌شود. فرهنگ مردم آنتالیا بسیار شبیه به ایرانی‌ها است و خانواده برای بزرگترها و افراد مسن بسیار احترام قائل هستند. همچنین مردم آنتالیا بسیار به پخت و پز علاقه داشته و یکی از جشنواره‌های مهم مردم این شهر جشنواره غذا است که در مدت 18 روز برگزار می‌شود که انواع غذاهای سنتی نظیر کوفته و کباب در این جشنواره طبخ می‌شوند.

مراکز خرید تور آنتالیا 

آنتالیا همانند شهرهای دیگر ترکیه دارای مراکز خرید متنوع و بسیاری است که گردشگران می‌توانند در بازار و مراکز آن به انواع کالاها و صنایع دستی و ... دسترسی داشته باشند. از جمله مراکز خرید آنتالیا می‌توان به مرکز خرید تراسیتی اشاره نمود که بین شهر قدیمی و ساحل لارا واقع شده است. این مرکز خرید 180 مغازه دارد. از دیگر مراکز خرید آنتالیا مرکز خرید ام میگروس است که در سال 2001 یرای گردشگران تور آنتالیا افتتاح گردید. مرکز خرید مارک آنتالیا نیز از جمله مراکز خرید این شهر به شمار می‌رود که در مرکز آنتالیا واقع شده است. از دیگر مراکز خرید می‌توان دپو اوت لت، ایکی کاپیلی هان و... نام برد.