شما اینجا هستید

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه چین

چین بناهای تاریخی و دیدنی زیادی دارد که مکان مناسبی برای گردشگری و تفریح است هنگام سفر به چین بهتر است یک سری هم به شهر ممنوعه ان بزنید.

این شهر در پایتخت چین پکن قرار دارد و مجموعه ای از قصرها را می توان در این شهر مشاهده کردو در گذشته محل زندگی بسیاری از امپراطورهای چینی بوده است و فقط خاندان سلطنتی اجازه ورود به کاخ  را داشتند به همین دلیل به این شهر,شهر ممنوعه می گویند.

در سال ۱۴۰۶ میلادی به دستور امپراطور مینگ ساخته شد و به مدت ۱۴ سال ساخت این کاخ ها طول کشید و بیش از ۲۰ امپراطور در این کاخ های سلطنتی زندگی کرده اند.

شهر ممنوعه مساحتی به اندازه ۷۲ هکتار دارد و به صورت مستطیلی ساخته شده است و سرتاسز آن را دیوارهایش ۱۰متر ارتفاع دارندو یک رودخانه ای زیبا خارج از این کاخ های سلطنتی می باشد.

نقاشی و تزیینات بر روی دیوار های قصر زمان گذشته و اتفاقات آن زمان را بازگو میکند و رنگ ها نماد های مختلفی دارند رنگ زرد امپراطورها را نشان می دهد و رنگ زرد بیشتر در سقف ها می باشد ورنگ قرمز شادی و جشن ها را نشان می دهد.

برای ساختن شهر ممنوعه حدود ۱ میلیون کارگر کار کردند و تمامی مصالح ساخت کاخ ها را مکان های دور آورده اند.معماری شهر ممنوعه فرهنگ و هوش چینی ها را به تصویر می کشد.

در هنگام بازدید از این شهر شما سه قصر را مشاهده میکنید که یکی از قصرها محل اجرای مراسم و تاج گذاری بوده است شما حتما تصاویر زیادی از اژدها را بر روی قصرها می بینید و اژدها ریشه در فرهنگ چینی ها دارد.

در یکی از میدان های این شهر حدود ۳۰۰ ظرف مسی وجود دارد که از آتس سوزی جلوگیری می کنند به طوری که در فصل زمستان با روشن کردن زیر این ظرف های مسی آب یخ نمی بست.
پیشنهاد می کنیم هنگام سفر به چین حتما  از این شهر دیدن کنید.