ایمن ترین فرودگاه های جهان

15 دی ، 1398
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

فرودگاه بین المللی چانگی

فرودگاه چانگی سنگاپور شانزدهمین فرودگاه جهان از بعد ترافیک و تردد پنجاه و چهار میلیون مسافر، برای چهارمین سال در رتبه اول برترین های جهان از دید وبسایت معتبر Skytrax جای گرفت. فرودگاه بین المللی چانگی در کشور سنگاپور با داشتن معماری زیبا و سالن های انتظار شبیه به سالن های تئاتر می تواند یک جذابیت گردشگری در جهان به حساب آید. مراکز استراحت بی نظیر، سرسره ای مارپیچ در کنار سرگرمی های رسانه ای فراوان از دلایل اول شدن چانگی در جهان است. رستوران و سالن غذاخوری های متعدد با مراکز خرید بسیار و امکانات رفاهی فوق العاده از دیگر دلایلی بوده که همه مسافرین را از چانگی راضی کند. مراحل عملیاتی سریع هم از دیگر نکات مورد توجه برای ارزشیابی این فرودگاه بین المللی چانگی بوده است. از میان خطوط هوایی فعال در چانگی می توان به هواپیماهای خطوط هوایی Tigerair Silkair و Singapore Airlines اشاره کرد.

فرودگاه بین المللی اینچئون

اینچئون در پایتخت کشور کره جنوبی مانند فرودگاه بین المللی چانگی در رتبه سال گذشته خود باقی مانده و مقام دوم را به خود اختصاص داده . با توجه به اینکه اینچئون پر ترددترین فرودگاه بیست و چهار ساعته جهان بوده، می توان به این نکته پی برد که چه امکانات فوق العاده و فراوانی باید در این بخش فراهم باشند تا بتواند بر جایگاه دوم در میان معروف ترین فرودگاه های بین المللی جهان تکیه بزند. فرودگاه بین المللی اینچئون با چهل هفت میلیون و هفتصد هزار مسافر، در جزیره ای خارج از شهر پایتخت بنا شده و با داشتن فروشگاه های معتبر و رستوران های مشهور به عنوان یک موزه فرهنگی نیز عمل می کند و اجراهای فرهنگی بسیاری در آن صورت می گیرد.

فرودگاه بین المللی مونیخ

دومین فرودگاه مهم کشور آلمان بعد از فرودگاه بین المللی فرانکفورت همانند سال قبل، فرودگاه بین المللی مونیخ در شمال شرقی شهر مونیخ بوده که سازه شیشه ای آن بسیار مشهور است. یکی دیگر از جذابیت های آن برای مسافرانی که منتظر پرواز هواپیمای خود هستند، بازدید از نمایشگاه هواپیماهای قدیمی و استفاده از زمین گلف عالی این مجموعه است. هواپیماهای خطوط هوایی Condor ،Lufthansa و Air Berlin نیز دارای سالن های اختصاصی بوده و در مجموع توانسته اند تا رتبه سوم در لیست معروف ترین فرودگاه های بین المللی جهان را نصیب آن کنند.

فرودگاه بین المللی هاندا

تمیزی خاص ژاپنی ها در کنار نظم و ترتیب کارکنان این منطقه از جهان، توانسته تا هاندا توکیو در کشور ژاپن را از رتبه پنجم در سال گذشته به رتبه چهارم در لیست بهترین فرودگاه های جهان ارتقا دهد. هاندا که چند کیلومتر از مرکز توکیو فاصله دارد، یکی از دو فرودگاه مهم کشور ژاپن بوده که در رتبه چهارمین فرودگاه پر تردد جهان قرار گرفته. فروشگاه های متنوع و خدمات بی نظیرش توانسته تا هاندا را که ورودی اصلی بازرگان ها، تجار و توریست ها می باشد  را به یکی از بهترین فرودگاه های بین المللی جهان تبدیل کند.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

شصت و سه میلیون و صدهزار نفر در سال در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ تردد می کنند و هواپیماهای فراوانی خطوط هوایی مختلف از باندهای آن بلند می شوند و به اقصی نقاط جهان سفر می کنند. از میان این خطوط هوایی می توان به هواپیماهای خطوط هوایی Dragonair ،Hong Kong Airlines و Cathay Pacific اشاره کرد. این فرودگاه بین المللی که در جزیره مصنوعی کشور هنگ کنگ قرار گرفته ، در سال هزار و نهصد و نود و هشت میلادی ساخته شده و در حوالی ترمینال دو خود یکی از بهترین باشگاه های گلف به نام SkyCity Nine را جای داده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران