گردشگری گرجستان تحریم می شود؟

05 تیر ، 1398
قصرشایان
گردشگری
0 کامنت

گردشگری گرجستان تحریم  می شود؟

در حالی که تفلیس گرجستان در فصل اوج گردشگری می باشد  که «ولادیمیر پوتین» دستور داده تا تمام پروازها به گرجستان لغو شود.

به گزارش اسپوتنیک، شهر تفلیس گرجستان که در آغاز فصل اوج گردشگری قرار دارد، این روزها نگران عدم حضور مسافران روسی به عنوان یکی از مهمترین منابع تأمین گردشگر خود است، چرا که با افزایش تنش میان دو کشور، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه طی حکمی تمام پروازها به مقاصد گرجستان را لغو کرد و از توریست های روس در این کشور خواست هرچه زودتر آنجا را ترک کنند.

انجمن مجریان تور روسیه اعلام کرد در حال حاضر بین 5 تا 7 هزار نفر گردشگر روسی از سوی تورهای گردشگری در گرجستان حضور دارند و بیش از سه برابر این رقم نیز به صورت شخصی به کشور  گرجستان سفر می کنند.

دستور «ولادیمیر پوتین» مبنی بر لغو تمام پروازها به گرجستان پس از آن صورت گرفت که هزاران نفر از معترضان گرجستانی در پی حضور یک نماینده مجلس روسیه در پارلمان کشورشان در اطراف ساختمان این پارلمان تجمع کردند.

سرگئی گاوریلوف، نماینده مجلس دومای روسیه برای شرکت در جلسه مجمع نمایندگان پارلمان کشورهای ارتدوکس به گرجستان سفر کرده اما حضور او در جایگاه ریاست پارلمان گرجستان حین سخنرانی در این پارلمان، سبب اعتراض های گسترده ای در گرجستان شده که روسیه را اشغالگر می خواند.

شماره گردشگران روس درکشور گرجستان از سال 2001 تا کنون هر ساله با رشد مستمری همراه بوده است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران