سایت تریپ ادوایزر فهرستی از ۲۵ کشور زیبای جهان که در صدر زیباترین شهرها قرار دارند ارائه داده است.

29 دی ، 1397
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

در فهرستی که تریپ ادوایزر از شهرهای مقاصد برتر گردشگری ۲۰۱۸، ارائه داده است پاریس با وجود ناآرامی‌های اخیر در صدر جدول می باشد.

در این میان، استانبول مثل سال‌های گذشته جایگاه خود را حفظ کرده است، اما همچنان نامی از شهرهای ایرانی برده نشده است. با توجه به محبوبیتی که این سایت نزد گردشگران بین‌المللی دارد فهرست ارائه شده می‌تواند تاثیر فراوانی در انتخاب مقصد گردشگران در سال ۲۰۱۹ میلادی داشته باشد.

پاریس در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۸ ناآرامی‌های بسیاری به خود دیده است اما جایگاه خود نزد گردشگران را حفظ کرده است. این شهر رتبه اول شهرهای جهان را از سوی کاربران تریپ ادوازر به خود اختصاص داده است. پاریس در سال ۲۰۱۸ میزبان نزدیک به ۱۷.۵میلیون توریست بوده و مقصدی ایده‌آل با جاذبه‌هایی متعدد می باشد.

لندن شهری است که محل تلاقی تاریخ و هنر، مد و غذاها می باشد. سپری کردن یک روز در لندن برای گردشگران یک تجربه متفاوت را رقم خواهد زد که دوستداران فرهنگ می‌توانند از موزه تیت مادرن و اوپرای رویال هاوس دیدن کرده و برای طرفداران مد و لباس، خیابان آکسفور یک مکان خاص می باشد که طرفداران کتاب و موسیقی می‌توانند از آن بازدید کنند.

شهر رم مهد تمدن و تاریخ می باشد. این شهر کلاژی رنگارگ از میدان‌ها، بازارهای روباز و محوطه‌های تاریخی چشمگیر است که در مورد آنها می‌توان به فواره تروی، کلوسئوم و پانتئون نیز اشاره کرد.

بالی چهارمین شهر این فهرست می باشد که در اندونزی واقع شده است. این شهر که عنوان بهشت اندونزی را با خود همراه دارد حسی رویایی به بازدیدکنندگان القا می‌کند. سواحل زیبا، جنگل‌های انبوه، فستیوال‌های شاد این شهر از جذاب‌ترین دیدنی‌های این شهر می باشند.

کرت بزرگترین جزیره یونان است زادگاه پادشاه خدایان المپ‌نشین است و از آن به عنوان یک خاستگاه مدرن در اروپا یاد می‌شود. این جواهر مدیترانه‌ای غنی از تاریخ باستانی و اسطوره‌ای در بقایای کهن و جاذبه‌های فرهنگی آن است.

بارسلون شهری سورئال است. این شهر جایگاه سالوادور دالی نقاش بزرگ اسپانیایی می باشد که مدت زیادی در آن زندگی کرده است. آنتونی گائودی معمار کاتالونیایی و بزرگترین معماران قرون اخیر، بسیاری از ساختمان‌های باشکوه را طراحی کرده‌اند.

شهر زیبای پراگ در کشور چک برای کسانی جذاب است که خود را در فرهنگ غرق کنند. برای دیدن قلعه تاریخی پراگ زمان نیاز خواهید داشت.

شهر سرخ، شهری است که پیش از این در فهرست مقاصد گردشگری نبوده است. این شهر به سبب اینکه قرمز بوده همه ساختمان‌ها و بناها به این نام نامیده شده است. این شهر جادویی با بازارهای خود، باغ‌ها، کاخ‌ها، مساجد چشم‌نواز منطقه تاریخی مدینا و باغ‌های ماجوریل که دارای موزه هنرهای اسلامی است از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر رنگارنگ و زنده می باشد.

جاذبه‌های تاریخی استانبول مقاصدی هستند که می‌توانند بسیار جذاب باشند. معماری چشمگیر استانبول در بناهایی مثل مسجد سلطان احمد(مسجد آبی) تجلی یافته است. این مسجد از بسیاری نقاط شهر قابل مشاهده است.

بازدید از دیدنی‌های نیویورک در یک سفر غیرممکن است که به جای آن می‌توان از مهم‌ترین جاذبه‌های آن شامل ساختمان امپایر استیت، مجسمه آزادی، سنترال پارک و موزه هنر متروپولیتن و کتابخانه‌های شهر دیدن کنید.

در این فهرست پوکت در تایلند، هانوی در ویتنام، سیم ریپ در کامبوج، جامائیکا، شهر پلایا دل کارمن در کشور مکزیک، لیسبون پرتغال، دوبی در امارات، توکیو پایتخت ژاپن، کاتماندو در نپال، هنگ کنگ در چین، غردقه مصر، دهلی نو در هند، شهر تاریخی کاسکو در پرو، ریودوژانیروی برزیل و سیدنی استرالیا در رتبه‌های ۱۱ تا ۲۵ قرار گرفته اند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0