تفریحات دبی برای کودکان

07 خرداد ، 1402
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

شهر توریستی دبی از بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای گردشگردی جهان به شمار می رود. این شهر که در کشور شیخ‌نشین اماراتقرار گرفته است سالانه بسیاری از گردشگران از سرتاسر نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند.در این شهر مراکز تفریحی و سرگرمی متنوع و مراکز خرید گوناگونی وجود دارد که مطابق با سلیقه‌های مختلف سازگار است. این جاذبه‌ها و تفریحات نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای کودکان هم بسیار جذاب است.

آی ام جی

 یکی از تفریحات دبی آی ام جی است که برای کودکان بسیار مناسب است و یکی از بزرگترین پارک سر پوشیده جهان به شمار می رود .وسعت این پارک در حدود 1 میلیون فوت مکعب است و دارای بخش های مختلفی ازمعما های جذاب می باشد.همچنین این پارک دارای 4 تم ماجراجویی جذاب می باشد.از تم های این مجموعه تفریحی می توان بلوار آی ام جی، تم مارول، دره گمشده دایناسورها، کارتون نت ورک اشاره کرد. بخش کارتون نت ورک و دایناسورها برای کودکان بسیار جذاب است و برای آن ها خاطرات بسیار خوب و فراموش نشدنی برای کودکان  به همراه دارد.

ساحل کایت 

از دیگر تفریحات دبی که برای کودکان مناسب است ساحل کایت می باشد. در این ساحل زیبا محوطه ای برای اسکیت و بازی های بادی مختصب کودکان،باشگاه ماجراجویی، زمین بازی برای خردسالان وجود دارد و کودکان به راحتی در کنار هم سن و سال‌های خود تفریح و بازی کنند. این ساحل به جز سرگرمی‌ها و تفریحات آبی، دارای مناظر بسیار دیدنی و دریایی و رستوران‌های جذابی می باشد و گردشگران می توانند از غذاهای خوشمزه‌ در کنار ساحل لذت ببرند. 

پارک آبی آکوا ونچر

از دیگر تفریحات ایده آل و مناسب برای کودکان پارک آبی آکوا ونچر است. این پارک هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان به دلیل اینکه خانواده ها به همراه کودکان می توانند با هم در مسیر طولانی سوار بر سرسره های هیجان انگیز شوند جذابیت بسیاری دارد. قسمت جذاب این پارک به نام واتر ساید است که سرسره‌های آن  به شکل U می باشد و دارای سرسره‌ی سقوط آزاد، سرسره‌ی چاله فضایی و سرسره‌ی مسابقه‌ی سرعت نیز است. از دیگر تفریحات این پارک تیوب سرعت، موج سواری، سرسره سقوط آزاد پرتاب داخل استخر است. همچنین این پارک قسمتی به نام سافاری کوسه دارد که شهرت پارک آبی آکوا ونچر را دو چندان کرده است.این آکواریوم مملو از کوسه می باشد و گردشگران  با عبور از سرسره های کنار آکواریوم می‌توانند از تماشای کوسه‌ها لذت ببرند و با نوع زندگی آن‌ها آشنا شوند. از دیگر قسمت‌های جذاب این پارک، وجود استخری است که پر از سفره‌ ماهی می باشد. 

سیتی واک 

سیتی واک از مناطق خرید است که برای کودکان مناسب می باشد. در این منطقه سرگرمی‌های  بسیاری و متنوعی نظیر شهر بازی ماتل و هاب صفر وجود دارد که مختص کودکان و نوجوانان است. هاب صفر شامل مجموعه ای از ۷۰ ایستگاه بازی، تعداد زیادی اتاق برای تفریح با خانواده و دوستان، هشت کانتینر خصوصی و مواردی مشابه آن‌ ها می باشد. قسمت دیگری از این مجموعه تفریحی سیاره سبز است که اکوسیستمی محصور برای بازسازی جنگل‌های بارانی گرمسیری دارد.این اکوسیستم شامل ۳۰۰۰ گیاه و حیوانات مختلف است که در آن نگهداری می‌شوند. این مکان بسیار شگفت‌انگیز و جالب است و از جذاب‌ترین مکان‌های دبی به شمار می رود.

مجموعه تفریحی کیدزانیا 

مجموعه تفریحی کیدزانیا از تفریحات مناسب برای کودکان است که زمانی که گردشگران در دبی مال حضور دارند می تواندد از این مجموعه دیدن کنند.این مجموعه کم‌نظیر و جذاب  در واقع زندگی بزرگتر ها در قالب یک شهر با ابعاد کوچک می باشد که کودکان می توانند تجربه کنند.در ابتدا به کودکان چکی به مبلغ 50 کیدزوس ارائه می شود تا بتوانند با آن  برای ورود به کیدزانیا حساب باز کنند. و سپس کودکان می توانند با پذیرش فرودگاه بین‌المللی امارات وارد دنیای کیدزانیا شوند. این پول را کودکان می توانند در مجموعه تفریحی کیدزانیا خرج کنند و برای به دست آوردن پول بیشتر می‌توانند شغل پیدا کرده و مشغول به کار شوند. این مجموعه یکی از جذاب‌ترین و بهترین مکان‌ها برای کودکان به شمار می رود و آن‌ها می‌توانند با تجربه‌ای جدید و متفاوت از کیدزانیا خارج شوند.

کویر دبی

کویر دبی از تفریحات بسیار پر طرفدار در بین گردشگران دبی است و همچنین این تفریح برای کودکان نیز مناسب است. تپه‌های شنی بسیار برای کودکان لذت بخش است.همچنین در کویر دبی تفریحات نظیر اسکی روی شن، شتر و یا اسب سواری و حتی سافاری وجود دارد که گردشگران می توانند از تور ها و کمپ های آماده شده برای دیدن شب‌های کویر استفاده کنند.

تفریحات بادی در باونس دبی

این مجموعه تفریحی شامل بیش از 100 سرسره برای کودکان و بزرگسالان است که اگر به این نوع تفریحات و بازی‌های بادی علاقه داشته باشید این تفریح بسیار ایده آل و جذاب است و به خصوص برای کودکان بسیار هیجان انگیز خواهد بود.. این مجموعه از  دیگر تفریحات دبی به شمارر می رود که برای کودکان، خردسالان، نوجوانان و حتی بزرگسالان مناسب است.

پارک آبی وایلد وادی

در این پارک آبی وایلد وادی بیش از ۳۰ جاذبه برای خانواده‌ها وجود دارد. از هیجان انگیز ترین تفریحات دبی سرسره‌های آبی مختلف و متنوع این مجموعه است که بسیار برای کودکان ایده آل و مناسب است.از جمله سرسره های می توان به سرسره مارپیچ برج سورج، سرسره جمیرا اِسکِرا،گرداب تنتروم اَلِی، استخر موج،  ترن آبی پانزده متری مستر بلسترز و ... اشاره کرد که برای کودکان و بزرگسالان تجربه‌ای به یاد ماندنی به همراه دارد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران