کاهش سهمیه ارز مسافرتی

19 دی ، 1400
قصر شایان رویایی
اخبار
0 کامنت

بر اساس آنچه که رئیس سابق کانون صرافان اعلام کرد . بانک مرکزی تغییراتی در مورد سهمیه ارز مسافرتی داده است که طبق این تغییرات میزان فروش ارز به مسافران توسط صرافی ها برای کشور هایی که نیاز به ویزا دارند 2000 یورو و برای کشور هایی که بدون ویزا هستند به میزان 300 یورو می باشد .

با توجه به آخرین گزارش های معتبر و گفته های کامران سلطانی زاده همزمان با کاهش نرخ ارز بر اساس بخشنامه بانک مرکزی حداکثر میزان فروش ارز به مسافران بالای 18 سال توسط صرافی های مجاز برای کشورهای با ویزا آن هم سفر به صورت هوایی در سال فقط یکبار به میزان 2000 یورو و برای کشور های بدون نیاز به ویزا به صورت سفر هوایی 300 یورو ارائه می شود.او همچنین از تغییرات پی در پی مصارف ارزی بسیار انتقاد کرد و اظهار نمود : قرار بود که بازار ارز متناسب با عرضه و تقاضا باشد ولی چنین نشد و دخالت در این امر بسیار می شود.

بر طبق این گزارش بانک مرکزی در ابتدای ماه آذر میزان ارز مسافرتی و ارز مورد نیاز برای شرکت در دوره های پژوهشی و آموزشی را از 2000 یور به 2200 یورو افزایش داد اما تاکید کرد که ارز باید به صورت اسکناس با مصارف خدماتی 25 گانه باشد و از صرافی های کشور خواست که در صورتی که متقاضیان در خواست ارز به غیر از مصارف تعریف شده دارن به بانک مرکزی اعلام کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران