معرفی زیباترین معابد بانکوک

28 آذر ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

شهر بانکوک مرکز کشور تایلند یکی از زیباترین شهرهای توریستی جهان محسوب می شود که دارای معابد بسیار جذاب و دیدنی است . در این مطلب به چندین معابد معروف بانکوک اشاره شده است .

معبد وات فو بانکوک 

این معبد دارای دکوراسیون بسیار زیبایی است و بسیار محبوب و مشهور است.معبد وات فو بانکوک دارای نقاشی دیواری باستانی است و همین امر زیبایی این معبد را دو چندان کرده است .همچنین این معبد دارای مجسمه های چینی باستانی متعدد و گوناگونی است و می توان گفت که این معبد جزء دیدنی ترین معابد بانکوک است.

معبد وات آرون بانکوک 

این معبد که به نام سپیده دم هم مشهور و شناخته شده است یکی ازجذاب ترین معابد بانکوک محسوب می شود و در گذشته این معبد متعلق به سلطنتی شاه راما دوم بوده است . این معبد به دلیل معماری خاصی که دارد بسیار برای بازدید کننده ها و گردشگران تور تایلند بسیار شگفت انگیز و جذاب است و جزء جاذبه های بسیار دیدنی شهر بانکوک به شمار می رود .

معبد وات ترایمیت بانکوک

معبد وات ترایمیت به دلیل وجود مجسمه ای طلایی که در آن وجود دارد بسیار محبوب و جذاب برای گردشگران و توریست ها است.این مجسمه بزرگترین مجسمه بودا در جهان است و در سال 1991 این مجسمه یزرگترین رکورد مجسمه را از آن خود کرد. همچنین در این معبد نمایشگاهی وجود دارد که اطلاعات کامل از تاریخچه این مجسمه در آن وجود دارد.

معبد فو خائو تانگ بانکوک 

چهارمین معبدی که در سفر به بانکوک باید از آن دیدن کرد معبد فو خائو تانگ است. این معبد دارای یک پلکان مارپیچ است که  3244 پله دارد. ودر  بالای این پله ها از مجسمه های بودا محافظت می گردد.این معبد حدود 700 سال پیش قدمت دارد و در دیوار های آن نقاشی های متعددی است که مفاهیمی از جهنم و بهشت را نشان می دهد.

معبد وات بن بانکوک 

معبد وات بن که با نام های معبد ماربل بانکوک و معبد مرمرین بانکوک نیزشهرت دارد. یکی دیگر از زیباترین معابد تایلند است. این معبد با مرمرهایی که از ایتالیا وارد شده بودند، ساخته شده است و به همین دلیل است که توریستان سراسر دنیا آن را با نام معبد مرمرین می شناسند. این معبد دیوار نگاره های متعددی دارد که تاریخ 8 معبد باستانی سیام (نام قدیمی تایلند) را روایت می کنند و در ضمن 11 تصویر از بودا در آن ها به چشم می خورد که هر کدامشان سبک و سیاق خودشان را دارند و هر کدام به یک دوره زمانی متفاوت متعلق هستند. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران