معرفی امن ترین شرکت های هواپیمایی جهان

07 آذر ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

حمل و نقل هوایی را می توان به عنوان امن ترین راه برای سفر دانست.اخیرا به دلیل رعایت کردن استانداردهای جهانی در صنعت هواپیما سوانح هوایی به ندرت اتفاق می افتد.

امن ترین شرکت های هواپیمایی کانتاس

QANTAS

این شرکت هوایی در سال 1920در خطوط هوایی کوئیزلند تاسیس گردید و جزء سومین خط هوایی قدیمی جهان محسوب می شود و در حال حاضر بزرگترین خط هوایی استرالیا به شمار می رود.این خط هواپیمایی با سابقه 97 ساله خود توانسته رکورد امن ترین شرکت هوایی را به دست آورد.

هواپیمایی قطر  

QATAR AIRWAYS

این خط هوایی از سال 1997 شروع به فعالیت کرده است و تا الان توانسته افتخارات بسیاری را از نظر ایمنی و امنیتی بدست آورد و به یکی از برترین خطوط هواپیمایی در جهان به شمار میرود و همچنین دارای امتیاز 5 ستاره توسط اسکای ترکس شده است.این شرکت هواپیمایی در سال 2003 جزء اولین شرکت هوایی بوده که ممیزی ایمنی (IOSA) را با 100 درصد رعایت انجام داد .

هواپیمایی ایرنیوزلند

AIR NEW ZEALAND

این شرکت هوایی در سال 1940 تاسیس شد و در طول سال به  17 میلیون مسافر خدمات ارائه می دهد.این شرکت هوایی که در اوکلند مستقر است و از نظر ایمنی بسیار شهرت دارد و در حال حاضر ناوگان هواپیمایی ایرباس A320 ,A320NEO و بوئینگ 777 و 787 را اداره می کند.

هواپیمایی امارات 

EMIRATES

این شرگت هواپیمایی در سال 1985 تاسیس گردید و جزء بزرگ ترین اپراتور ایرباس A380 و بوئینگ 777 در جهان است و همچنین جزء یکی از شرکت های هواپیمایی است که ناوگان هواپیمایی تمام بدنه خود را اداره می کند.هواپیمایی امارات از سابقه ایمنی بالای برخوردار است که درطول 35 سال سابقه فقط یک حادثه از دست دادن بدنه را داشته است.

بریتیش ایرویز

BRITISH AIRWAYS

این خط هوایی در سال 1974 تاسیس شد و جزء شماره یک در شرکت هواپیمایی اروپایی و شماره یک در لندن محسوب می شود.این شرکت هوایی در حال حاضر به بیش از 70 کشور پرواز دارد و در حدود 40 میلیون مسافر را حمل کرده است.همچنین این خط هوایی در سال های اخیر از هواپیمای ایرباس A321NEO-A321NEO و از سه نوع بوئینگ 787 را به کار برده است.

از دیگرامن ترین خطوط هوایی می توان به خطوط هوایی آمریکا (AMERICAN AIRLINE)  اشاره نمود .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران