مقررات جدید برای سفر به انگلیس

20 بهمن ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

مقررات جدید برای سفر به انگلیس

شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) اطلاعیه‌ای در رابطه با مقررات سفر به کشور انگلیس را به شعب خود و دفاتر خدمات مسافرت هوایی ابلاغ کرد.

طبق آخرین خبری که منتشر شده رئیس دفتر شرکت هواپیمایی هما در انگلیس، تازه‌ترین مقررات و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در اطلاعیه‌ای به شعب هما و دفاتر خدمات مسافرت هوایی ابلاغ شد. بر همین اساس، افراد دارای مدارک زیر قادر خواهند بود تا به کشور انگلیس سفر کنند:

۱. پاسپورت انگلستان و اتحادیه اروپا

۲. انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان. مسافران دارای اقامت دائم که بیش از دو سال خارج از انگلستان اقامت داشته‌اند، مجوز آنان ابطال شده و اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت.

۳. ویزای معتبر انگلستان. مسافران دارای ویزای توریستی باید بلیط رفت و برگشت در اختیار داشته باشند.

کلیه مسافران بالای ۱۱ سال در پروازهای ورودی به انگلیس موظفند که به نسبت به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز اقدام کنند. مسافران بعد از اینکه وارد این کشورشدند باید به ‌مدت ۱۰ روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی باشند . همچنین کلیه مسافران انگلیس باید پیش از سفر نسبت به تکمیل فرم‌های خود اظهاری پزشکی اقدام کنند و پس از دریافت QRCode، پرینت آن را در هنگام ورود به پلیس گذرنامه انگلستان تحویل دهند.

بنا بر این اطلاعیه ورود هرگونه بار دستی ترولی و چمدان به داخل کابین هواپیما مجاز نخواهد بود و مسافران مجاز هستند فقط یک ساک دستی یا کوله‌پشتی در داخل هواپیما به‌همراه داشته باشند. استفاده از ماسک نیز در تمام طول پرواز الزامی است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران