چه مدارکی برای سفر به ترکیه لازم است؟

03 دی ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

آیا سفر به ترکیه به ویزا نیاز دارد؟

یکی از نکات مثبت در ارتباط با سفر به ترکیه این می باشد که نیازی به ویزا ندارد؛ البته اگر قصد مسافران تور ترکیه از سفر فقط گردشگری باشد. در این‌صورت بدون اخذ ویزا به‌راحتی می‌توانید با تور ترکیه یا به‌صورت فردی به این کشور سفر کنید. البته در صورتی‌که قصد شما از سفر اقامت است، باید توجه داشته باشید که برای اقامت با هدف تحصیل یا کار نیاز به ویزای کار و تحصیل دارید. برای درخواست و دریافت ویزا باید به سفارت ترکیه در ایران سر بزنید. این سفارت در تهران و در خیابان فردوسی قرار گرفته است و با تعیین وقت قبلی به روش اینترنتی می‌توانید به آنجا مراجعه کنید. به‌غیر از سفارت در تهران، ترکیه در شهرهای ارومیه، تبریز و مشهد هم سرکنسولگری دارد که می‌تواند به اموری مانند ویزای کار رسیدگی کند.

داشتن پاسپورت برای سفرهای خارجی

هر وقت که بخواهید از مرزهای کشور خارج شوید و به کشور دیگریبروید، باید پاسپورت (گذرنامه) همراه داشته باشید. اگر می‌خواهید با تور ترکیه به این کشور سفر کنید، حتما قبل از سفر وضعیت اعتبار پاسپورت‌تان را چک کنید. چون برای سفر به هر کشوری باید پاسپورت شما حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. با پاسپورتی که ۶ ماه اعتبار دارد، می‌توانید ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشید. یک نکته دیگر این می باشدکه همه افراد در هر سنی برای خروج از کشور به پاسپورت نیاز دارند.

فیش پرداخت عوارض خروج از کشور

یکی از مدارکی که باید برای سفر به ترکیه همراه داشته باشید، فیش عوارض خروج از کشور است. مبلغ قابل پرداخت این عوارض با توجه به اینکه سفر اول شما است یا نه، مشخص می‌شود. در حال‌حاضر هزینه خروج از کشور درمورد سفرهای هوایی، برای بار اول ۲۶۴ هزارتومان و هزینه خروج از کشور برای بار دوم ۳۹۶ هزارتومان است. اگر تعداد سفرهای شما بیش از دو بار باشد، این هزینه برای خروج شما ۵۲۸ هزارتومان در نظر گرفته می‌شود. هزینه خروج در سفرهای زمینی نیز متفاوت است. این قیمت‌ها در سال ۱۳۹۹ تصویب شده‌اند. بنابراین هنگام  سفر برای پرداخت عوارض هم اقدام کنید و فیش آن را همراه داشته باشید. انتخاب تور ترکیه ارزان و تور ترکیه هوایی می‌تواند در کاهش هزینه‌های سفر شما تاثیر زیادی دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران