تهدید ‌هواپیمایی افغانستان به دلیل پوشش مهمانداران توسط طالبان

09 مهر ، 1399
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

تهدید ‌هواپیمایی افغانستان به دلیل پوشش مهمانداران توسط طالبان

به گزارش کن نیوز و به نقل از آریانا نیوز، طالبان با انتشار اعلامیه ای به شرکت هوایی کام‌ ایر اخطار داده است که تا یک هفته مهمانداران خانم با پوشش اسلامی نباشند و آرایش را کنار نگذارند ، هواپیماهای این شرکت از سوی طالبان مورد حمله قرار بگیرند  و مسؤولیت بعدی این حملات نیز به دوش مدیریت کام‌ایر خواهد بود نه طالبان.

بر اساس این گزارش، طالبان همچنین گفته‌اند که مهمانداران زن حق ندارند بدون محرم شرعی وارد هواپیما شوند. در اعلامیه طالبان آمده است که تمام شرکت‌های هوایی مکلف به پیروی این احکام هستند.

آریانا نیوز به نقل از کن نیوز اعلام کرد : طالبان هنگامی این اعلامیه را صادر کرده که مذاکرات صلح در دوحه قطر در حال برگزاری می باشد و طرفین تاکنون به توافقی دست نیافته اند.این رسانه افغان در ادامه نوشت: مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ می‌گوید که مذاکرات صلح افغانستان محکوم به شکست است و احتمال حمله دیگری مانند ۱۱ سپتامبر بسیار بالا است.

آریانا نیوز همچنین به نقل از USA Today افزود: هربرت مک‌مستر مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ اظهار داشت که مذاکرات صلح افغانستان با حمایت آمریکا محکوم به شکست است و این، میزان آسیب‌پذیری آمریکا برابر القاعده، داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مخالف را افزایش می‌دهد.

این ژنرال بازنشسته آمریکایی در گفت و گو با این نشریه اعلام کرده است که آمریکا در بسیاری جهات بیشتر از ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در معرض خطر می باشد زیرا توانایی گروه‌های تروریستی افزایش یافته است. وی با اشاره به توافقنامه ۲۹ فوریه بین آمریکا و طالبان خاطرنشان کرد که این توافقنامه، به طالبان اجازه می‌دهد تا مناطق تحت کنترل خود را افزایش دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران