خسارت ویروس کرونا به گردشگری اروپا

29 شهریور ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

خسارت ویروس کرونا به گردشگری اروپا

طبق اعلام کمیسیون اروپا خسارت های وارد شده به هتل ها ، رستوران ها، گرداننده های تورهای گردشگری، شرکت های هواپیمایی و قطار در نیمه اول 2020 حدودا 85 تا 90 درصد بوده است.

اروپا مهمترین مقصد گردشگری جهان به حساب می آید و از آن جایی که صنعت گردشگری 10 درصد از تولیدات ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را در برمی گیرد حوزه ای حیاتی برای اقتصاد اتحادیه اروپا بشمار می رود؛ از این رو اتحادیه اروپا سعی دارد از شرکت های کوچک و بزرگی که بدلیل محدودیت های سفری ناشی از ویروس کرونا دچار خسارت شده اند، حمایت کند.

حدود 2.4 میلیون کسب و کار در اروپا به گردشگری مربوط می باشتد که در این بین 90 درصد از این آمار کسب و کارهای کوچک و متوسط را دربرمی گیرد.

پیش بینی می شود از بین 23 میلیون شغل مرتبط با گردشگری در این اتحادیه، حدود شش میلیون شغل به دلیل بحران کرونا از بین رفته باشند.

در ماه «می»، اتحادیه از مجموعه ای تمهیدات برای احیای کسب و کارهای وابسته به گردشگری خبر داد.

با این حال رسیدگی به نیاز شدید مالی چیزی است که اعضای پارلمان اروپا خواهان آن هستند.

کلودیا مونتریو، از اعضای پرتغالی پارلمان اروپا بیان کرد: کمیسیون اروپا باید هرچه زودتر به منظور رسیدگی به نیازهای حوزه گردشگری که به شدت دچار خسارت شده است، به اعضای اتحادیه کمک مالی ارسال کند.

او افزود: بازگشت به شرایط پیش از شیوع ویروس کرونا برای صنعت گردشگری در دو سال آینده بسیار دشوار است.

درحالیکه فصل تابستانی گردشگری امسال برای کشورهای وابسته به گردشگری خوشایند نبوده این دوره برای مسافران نیز چندان بدون دردسر نبوده است.

کشورهایی با آمار بالای ابتلا به ویروس کرونا در طول فصل گردشگری امسال با محدودیت های مسافرتی از سوی اعضای اتحادیه اروپا مواجه شدند.

برخی از کشورهای اتحادیه اروپا همچون مجارستان اخیرا مرزهایشان را به روی گردشگران خارجی کشورهایی که از وضعیت نارنجی به قرمز تغییر کرده اند، بستند.

مطمئنا صنعت گردشگری پس از دوران کرونا با تغییراتی مواجه خواهد شد و به نظر می رسد چند سال سخت را پیش رو خواهد داشت.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران