شما اینجا هستید

آکواریوم پوکت

آکواریوم پوکت

آکواریوم پوکت

آکواریوم پوکت ، در  شهر زیبای پوکت  واقع شده که سواحل متنوعی دارد که در هر یک از آن ها می توانید تفریح لذتبخشی را تجربه کنید.

یکی از مهم ترین ساحل های این شهر کیپ پنوا (cape Panwa) است که استراحتگاه های خوبی در خود دارد.

اگر حدود 10 کیلومتر از این ساحل معروف به سمت شرق بروید آکواریوم معروف پوکت را خواهید دید.

این آکواریوم محیطی خانوادگی دارد و هیچ گاه آن قدر شلوغ نمی شود که ازدحام جمعیت شما را آزار دهد.

در این مرکز سعی شده تا آبزیانی را به نمایش بگذارند که در محیط هایی چون رودخانه، دریاچه و یا دریا زندگی می کنند، هدف از این کار جمع آوری آبزیانی بود که عموم مردم کمتر آن ها را دیده اند.

به طور کلی بیش از 150 گونه آبزی در این مرکز نگهداری می شوند.

در این مجموعه هر یک از آکواریوم ها دکوراسیون منحصر به خود را دارند؛ برخی از آن ها با صخره های کوچک و بزرگ تزیین شده اند و بعضی دیگر پر از گیاهان دریایی هستند.

 

سال 1983 بود که ساخت این آکواریوم به عنوان بخشی از پروژه مشهور مرکز زیست شناسی پوکت آغاز شد.

شاید تصور کنید که این مکان برای بازدید مناسب نیست زیرا بیش از 30 سال از زمان ساخت آن می گذرد؛ اما باید بگوییم که این مرکز به تازگی به طور کامل بازسازی شده است و حالا مکانی لوکس برای گردش به حساب می آید.

بازدید بیش از 300000 گردشگر از آکواریوم پوکت نیز این موضوع را تایید می کند.

آکواریوم پوکت

از نکته های جالب درباره این آکورایوم می توان به تابلوهای راهنمای بسیار خوب آن اشاره کرد؛ همه تابلوهایی که در این مجموعه به چشم می خورند همه اطلاعات را هم به زبان انگلیسی و هم تایلندی بیان کرده اند.

اگر به کسب اطلاعات درباره ماهی ها علاقه مندید می توانید به راحتی از این تابلوهای راهنما استفاده کنید و یا مسیر مورد نظرتان را بیابید.

از یاد نبرید که این آکواریوم مهم ترین و مشهورترین آکواریوم در سراسر استان پوکت است و امکانات خوبی را هم در اختیارتان قرار خواهد داد.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به آکواریوم می روند تا حس پیاده روی در تونل آکواریوم را تجربه کنند باید بگوییم که اینجا هم یک تونل تمام شیشه ای و بسیار جذاب دارد که حتما راضی تان خواهد کرد.

این تونل در سال 2005 میلادی به مجموعه تفریحی آکواریوم پوکت اضافه شد و بر جذابیت این مکان افزود.

جهت مشاهده پکیج تور پوکت ,تور ارزان پوکت,تور لحظه آخری پوکت,به قسمت تورهای خارجی قصر شایان مراجعه کنید.