مجسمه بزرگ بودا در پوکت

مجسمه بزرگ بودا در پوکت

مجسمه بزرگ بودا در پوکت

مجسمه بزرگ بودا در پوکت :پوکت یکی از استان های مهم تایلند است که در جنوب این کشور قرار دارد؛ مقصدی که آن را اغلب با بنادر و جزایر زیبایش می شناسند و گردشگران به این ناحیه می روند تا کمی استراحت کرده و از سواحل جذاب و دیدنی آن بهره مند شوند.

یکی از معروف ترین و مهم ترین بنادر این استان چالونگ (Chalong) نام دارد که هتل و اقامتگاه های متعددی هم در آن بنا کرده اند.

این مجسمه ی بزرگ، چهره ی بودا را به تصویر کشیده و با ۴۵ متر ارتفاع، ۲۵.۴۵ متر عرض و حدودا ۱۳۵ تن وزن از اقصی نقاط شهر دیده می شود.

اگر اینجا را برای گشت و گذار انتخاب کنید، هم می توانید از مناظر فوق العاده ی اطراف بهره ببرید و هم به همراه سایر بازدیدکننده ها گشتی جذاب در میان فرهنگ و مذهب تایلندی ها بزنید.

مجسمه ی بودای بزرگ یا بیگ بودا برای همه ی تایلندی ها اهمیت بسیاری دارد.

با این که این اثر قدمت زیادی ندارد؛ اما از همان زمان ساخت مورد احترام و توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

این مجسمه را در سال ۲۰۰۷ میلادی ساختند و برای اتمام این پروژه ۱۰۰ میلیون بات (حدود ۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان) خرج کردند که برای ساخت یک مجسمه مبلغی سرسام آور به حساب می آید.

این مقدار پول برای چنین کاری آنقدر زیاد بود که تایلندی ها مجسمه ی بزرگ پوکت را بزرگترین پروژه ی انجام شده در ۱۰۰ سال اخیر در سراسر تایلند می دانند.

از دلایل اصلی بالا رفتن هزینه ها در این پروژه استفاده از سنگ مرمر سفید و طلا در قسمت های مختلف مجسمه است.

تایلندی ها در بین سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ میلادی در تلاش برای یافتن راهی بودند که جوانانشان را به دین بودا علاقمندتر کنند و ساخت این مجسمه هم یکی از راهکارهایی بود که در همین دوران پیشنهاد شد.

همچنین در بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ میلادی برای توسعه ی بیشتر اقتصادی کشور تایلند و جذب توریست و جوانان، تصمیم بر آن شد تا مجسمه ی بودای بزرگ در پوکت ساخته شود.

تندیس های بودا برای مردمان تایلند بسیار مقدس و قابل احترام هستند. ۹۵ درصد از جمعیت این کشور پیرو مذهب بودایی اند و با سفر به این سرزمین صدها و بلکه هزاران مجسمه در ابعاد گوناگون از بودا را مشاهده خواهید کرد.

اغلب به اشتباه تصور می کنند که بودا تنها نام بنیان گذار مذهب بودایی است؛ اما جالب اینجاست که بوداهای متعددی وجود دارند.

در حقیقت به افراد بلندمرتبه و مقدس در این مذهب، لقب بودا را می دهند و به همین خاطر هر یک از مجسمه هایی که از بودا می بینیم شکل و شمایل منحصر به فرد خود را دارند.

جهت مشاهده پکیج های تور پوکت ,تور ارزان پوکت,تور لحظه آخری پوکت,به قسمت تورتایلند قصر شایان مراجعه کنید.